Organizacija “Na mladima Srbija ostaje” pružila pomoć napuštenim psima
Nakon postavljanja Stanica za ugrožene, organizacija “Na mladima Srbija ostaje”, sprovela je u delo još jednu humanu akciju. Motivisani Svetskim danom napuštenih životinja, koji se obeležava 4. aprila, odlučili su se na jedan nesvakidašnji gest, tako da je veliki broj napuštenih pasa dobilo hranu, kompleks vitamina, tablete protiv glista, kao i ogrlice protiv buva i krpelja.

Gotovo svaki put kada izađemo napolje sretnemo po nekoliko, nepravedno napuštenih pasa. Neretko se samo okrenemo i prođemo, ne obraćajući pažnju na njih. Često ih se klonimo, misleći da su agresivni ili opasni, ne shvatajući da su to bića željna ljubavi, često izgladnela, kojima je potrebno samo malo pažnje.
“Naša organizacija se trudi da ovakvim akcijama budi empatiju kod sugrađana i samim tim je naša želja da se svi koji su u mogućnosti priključe ili samoinicijativno pokrenu slične akcije kojima će pokazati empatiju prema živim bićima.”, istakao je Strahinja Jakovljević, član organizacije “Na mladima Srbija ostaje” i dodao:
“Ja kao neko ko je udomio psa i ko živi sa tim psom već pet godina, mogu da kažem da pomoganja i usvajanje napuštenih životinja jeste čin kojim pokazujemo našu ljubav i humanost. Psi, pogotovo udomljeni, jedini su pravi prijatelji koji nas bezuslovno vole, tako da imati jednog prijatelja više nije na odmet, a verujem da je, posebno danas, svakom od nas preko potreban pravi prijatelj.”

Mladi iz NMSO imaju velike planove za budućnost koji uključuju ugrožene bilo koje vrste, o kojima ljudi, koji bi trebali, ne brinu dovoljno.
“Jedan od naših osnovnih ciljeva, želja, ideja i jeste da pomažemo slabijima i uvek se vodimo našom maksimom – budimo ljudi.”, rekao je Strahinja.
Organizacija “Na mladima Srbija ostaje” još uvek ne prima nikakvu pomoć u vidu novčanih donacija, tako da sami sprovode svoje akcije i izdvajaju novac za sve što je neophodno. Kažu da ih vodi velika ljubav i potreba da pomažu ugroženima.

Ovaj tekst je nastao kao deo aktivnosti projekta »Nije šala” koji realizuju SOS ženski centar i MultiRadio u okviru programa »Mladi i mediji za demokratski razvoj – MAY4DD«, koji Beogradska otvorena škola (BOŠ) sprovodi uz podršku Švedske, na osnovu ugovora između Švedske agencije za međunarodni razvoj (Sida) i BOŠa.